EFL League One

Burton Albion vs Stevenage Borough Analys av oddsrörelse | EFL League One | 168 Tips

Burton AlbionBurton Albion
VS
Stevenage BoroughStevenage Borough
Tid för öppningsregistrering Senaste uppdatering 2026-08-15 18:07:18
Avslutad Startad

Ögonblicksbild

Senaste ögonblicksbild
Handikapp 1.25 -0.25 0.68
Över/Under 0.85 2 1.01
Europa 2.58 | 3.03 | 2.80
Sannolikhet 36.1% | 30.7% | 33.2%

Signalsammanfattning

Marknadsstatus: Marknaden rör sig
Marknadskonsensus
Dominant marknad
Bara Europeiska odds indikerar rörelse mot bortalag; de andra kärnsignalerna visar ingen matchande riktning. Bevis: 2.4 → 2.58
Marknadsöverenskommelse
Otillräcklig
Marknadstäckning
Handikapp · Europa
Marknadsbevis
1
Marknadssignaler
Styrka ★★★☆☆ Det finns inte tillräckligt med korsmarknadsrörelse för en riktningssammanfattning. Live-bevakning: Avslutad Tid till avspark: Startad Senaste marknadsstatus: 2026-08-15 18:07:18

Handikapp

av
KommentarHuvud-handikapplinjen var stabil med en förändring i bortasidans vatten.
Historik
08-15 13:091.02 -0.25 0.80Öppning
08-15 16:261.25 -0.25 0.68Hemmavatten upp
08-15 18:071.25 -0.25 0.68Ingen ändring
Tidslinje
08-15 13:09 Öppning
-0.25
08-15 16:26
-0.25
08-15 18:07 Senaste
-0.25
3
Antal poster
1
Antal ändringar
0
Antal stegringar
0
Antal fall
Storlek
★★★★★

Över/Under

av
KommentarIngen signifikant totalrörelse registrerad ännu.
Historik
08-15 13:090.84 2 0.96Öppning
08-15 18:070.85 2 1.01Ingen ändring
Tidslinje
08-15 13:09 Öppning
2(0.84 / 0.96)
08-15 18:07 Senaste
2(0.85 / 1.01)
3
Antal poster
0
Antal ändringar
0
Antal stegringar
0
Antal fall
Storlek
Ingen ändring

Europa

av
KommentarEn liten uppåtgående förändring i hemmasegersspriset registrerades.
Historik
08-15 13:092.40 / 3.03 / 3.02Öppning
08-15 16:262.55 / 3.03 / 2.82Hemmaodds upp
08-15 18:072.58 / 3.03 / 2.80Ingen ändring
Tidslinje
08-15 13:09 Öppning
2.40 / 3.03 / 3.02
08-15 16:26
2.55 / 3.03 / 2.82
08-15 18:07 Senaste
2.58 / 3.03 / 2.80
3
Antal poster
1
Antal ändringar
1
Hemmaoddsändring
0
Bortaoddsändring
Storlek
★★★★★

Sannolikhet

av
KommentarIngen signifikant segerssannolikhetsrörelse registrerad ännu.
Historik
08-15 13:0938.7% / 30.6% / 30.7%Öppning
08-15 18:0736.1% / 30.7% / 33.2%Ingen ändring
Tidslinje
08-15 13:09 Öppning
38.66%
08-15 18:07 Senaste
36.06%
3
Antal poster
0
Antal ändringar
-2.60%
Kumulativ hemmasannolikhet
±2.24%
Max. enstaka rörelse
Storlek
Ingen ändring

Händelser

händelse
08-15 18:07
🟢Bortasegerssannol. upp★☆☆☆☆
Away win probability increased by 2.51 points (30.72% to 33.23%) - probability distribution shifted.
08-15 18:07
🔴Hemmasegerssannol. ned★☆☆☆☆
Home win probability decreased by 2.6 points (38.66% to 36.06%) - probability distribution shifted.
08-15 18:07
🟢Bortapris ned★★★☆☆
Away win odds dropped 3.02 to 2.8 (-7.3%) - market backing away.
08-15 18:07
🔴Hemmpris upp★★★☆☆
Home win odds rose 2.4 to 2.58 (+7.5%) - market cautious on home.
08-15 16:26
🟢Bortasegerssannol. upp★☆☆☆☆
Away win probability increased by 2.21 points (30.72% to 32.93%) - probability distribution shifted.
08-15 16:26
🔴Hemmasegerssannol. ned★☆☆☆☆
Home win probability decreased by 2.24 points (38.66% to 36.42%) - probability distribution shifted.
08-15 16:26
🟢Bortapris ned★★★☆☆
Away win odds dropped 3.02 to 2.82 (-6.6%) - market backing away.
08-15 16:26
🔴Hemmpris upp★★★☆☆
Home win odds rose 2.4 to 2.55 (+6.2%) - market cautious on home.

Översikt

Alla moduler
08-15 13:09
ÖppningsregistreringÖppning
08-15 16:26
Handikapp Hemmavatten uppHandikapp
08-15 16:26
Europa Hemmaodds uppEuropa

Översiktsstatistik

1
Handikappändringar
0
Över/Under-ändringar
1
Oddsändringar
0
Sannolikhetsändringar
3
Totalt antal poster
1dag
Bevakningsdagar
★★★★★
Marknadsaktivitet
Avslutad
Bevakningsnivå
Avslutad
Aktuell status · Startad
Ändring i marknadsvärme
08-15