Al-Ettifaq FC vs Al Khaleej FC Analys av oddsrörelse | Saudi Pro League | 168 Tips

Saudi Pro League 2026-10-10 22:55
Al-Ettifaq FCAl-Ettifaq FC
VS
Al Khaleej FCAl Khaleej FC
Tid för öppningsregistrering Senaste uppdatering 2026-10-10 16:08:07
Avslutad Startad

Ögonblicksbild

Senaste ögonblicksbild
Handikapp 0.89 -0.25 0.99
Över/Under 0.84 1/1.5 1.02
Europa 2.18 | 3.53 | 2.92
Sannolikhet 42.3% | 26.1% | 31.6%

Signalsammanfattning

Marknadsstatus: Marknaden rör sig
Marknadskonsensus
Dominant marknad
Handikapp, 1X2-pris och implicit sannolikhet indikerar alla rörelse mot bortalaget. Bevis: 1.96 → 2.05
Marknadsöverenskommelse
Samstämmig
Marknadstäckning
Handikapp · Över/Under · Europa
Marknadsbevis
3
Marknadssignaler
Styrka ★★★★☆ Kärnmarknadssignaler pekar i samma riktning. Live-bevakning: Avslutad Tid till avspark: Startad Senaste marknadsstatus: 2026-10-10 16:08:07

💡 168 Tips Insight

PREMIUM
🔒
Premium Preview
In-depth market analysis & final prediction — coming soon.

Handikapp

av
KommentarHandikappet sjönk ett steg från föregående observation.
Historik
10-09 06:000.97 -0.5 0.85Öppning
10-10 09:200.98 -0.25 0.90Linje ned
10-10 16:080.89 -0.25 0.99Ingen ändring
0.850.920.99146Home WaterAway Water-0.25
Tidslinje
10-09 06:00 Öppning
-0.5
10-10 09:20
-0.25
10-10 16:08 Senaste
-0.25
6
Antal poster
1
Antal ändringar
0
Antal stegringar
1
Antal fall
Storlek
★★★★★

Över/Under

av
KommentarÖver/under-linjen sjönk väsentligt från öppning.
Historik
10-09 06:000.89 2.5/3 0.91Öppning
10-10 09:201.03 3 0.83Linje upp
10-10 16:080.84 1/1.5 1.02Linje ned
0.830.931.03146OverUnder1/1.5
Tidslinje
10-09 06:00 Öppning
2.5/3(0.89 / 0.91)
10-10 09:20
3(1.03 / 0.83)
10-10 16:08
1/1.5(0.84 / 1.02)
10-10 16:08 Senaste
1/1.5(0.84 / 1.02)
6
Antal poster
2
Antal ändringar
1
Antal stegringar
1
Antal fall
Storlek
★★★★★

Europa

av
KommentarEn märkbar uppåtgående förändring i hemmasegersspriset registrerades.
Historik
10-09 06:001.96 / 3.57 / 3.37Öppning
10-10 09:202.05 / 3.53 / 3.16Bortaodds ned
10-10 16:082.18 / 3.53 / 2.92Hemmaodds upp
1.962.763.57146HomeDrawAway
Tidslinje
10-09 06:00 Öppning
1.96 / 3.57 / 3.37
10-10 09:20
2.05 / 3.53 / 3.16
10-10 16:08
2.18 / 3.53 / 2.92
10-10 16:08 Senaste
2.18 / 3.53 / 2.92
6
Antal poster
2
Antal ändringar
1
Hemmaoddsändring
1
Bortaoddsändring
Storlek
★★★★★

Sannolikhet

av
KommentarHemmalagets implicita sannolikhet minskade något.
Historik
10-09 06:0046.9% / 25.8% / 27.3%Öppning
10-10 16:0842.3% / 26.1% / 31.6%Ingen ändring
25.836.446.9146Home%Draw%Away%
Tidslinje
10-09 06:00 Öppning
46.93%
10-10 16:08 Senaste
42.30%
6
Antal poster
0
Antal ändringar
-4.63%
Kumulativ hemmasannolikhet
±2.55%
Max. enstaka rörelse
Storlek
Ingen ändring

Händelser

händelse
10-10 09:34
🔴Hemmasegerssannol. ned★☆☆☆☆
Home win probability decreased by 2.08 points to 44.85% - market probability distribution shifted.
10-10 09:34
🟢Bortapris ned★★★☆☆
Away win odds dropped from 3.37 to 3.16 (-6.2%) - away side attracting more attention.
10-10 09:34
🔴Hemmpris upp★★☆☆☆
Away win odds rose from 1.96 to 2.05 (+4.6%) - market confidence in away side easing.
10-10 09:34
🟢Totalt upp★★☆☆☆
O/U line moved from 2.5/3 to 3, up 0.25 goals from opening - goal expectation slightly higher.
10-10 09:34
🔴Handikapp ned★☆☆☆☆
Handicap moved from 0.5 to 0/0.5, down 1 steps (0.25 goals) from opening - handicap shifted toward away side.

Översikt

Alla moduler
10-09 06:00
ÖppningsregistreringÖppning
10-10 09:20
Handikapp Linje nedHandikapp
10-10 09:20
Över/Under Linje uppÖver/Under
10-10 09:20
Europa Bortaodds nedEuropa
10-10 16:08
Över/Under Linje nedÖver/Under
10-10 16:08
Europa Hemmaodds uppEuropa

Översiktsstatistik

1
Handikappändringar
2
Över/Under-ändringar
2
Oddsändringar
0
Sannolikhetsändringar
6
Totalt antal poster
2dag
Bevakningsdagar
★★★★★
Marknadsaktivitet
Avslutad
Bevakningsnivå
Avslutad
Aktuell status · Startad
Ändring i marknadsvärme
10-09
10-10